Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası
#1
Mafya deyince aklımıza Baba filmi geliyor. İtalyanlar tabii ki en popüler mafyalardan. Ancak, suç dünyasında farklı organizasyonlar da var. Faaliyet gösterdikleri ülkelerin korkulan adamları. Bazıları devletleri bile direkt etkileyebiliyor. İşte en güçlü mafyalar.
10. Jamaika Mafyası
[Resim: fkC0BV5.jpg]

1950'lerde İngiltere'ye göç eden Jamaikalıların kurdukları mafya. Kendilerine "Yardies" deniyor. Birçok şiddet olayına karıştılar. Ada'daki diğer mafya gruplarına göre daha güçlüler. Uyuşturucu ve silah ticareti bunların elinde.
9. Arnavut Mafyası

[Resim: HIQFixy.jpg]

Arnavutluk merkezli ancak işlerini Avrupa ve ABD'de yürüten mafya. 1980 yılından sonra yükselişe geçtiler. Ancak, iş yaptıkları bölgelerde ve sektörlerde rakipleri daha güçlü

8. Sırp Mafyası

[Resim: 33931_m.jpg]

Almanya, İngiltere, Fransa ve Amerika'da faaliyet gösteriyorlar. Uyuşturucunun yanında kaçakçılık, adam kaçırma ve kumar konularına da el atmışlar. Vozdovac, Surcin ve Zemun adlı üç adet büyük aile var. Bunlar kimi yerlerde birbirine düşman kimi yerlerde de ortak çalışıyorlar.

7. Yahudi Mafyası

[Resim: 33932_m.jpg]

Dünyanın birçok bölgesine yayılmış bir mafya. Diğer mafyalardan farkları ülkelerin yönetimleriyle de bağlantılar içerisinde olmaları. Özellikle Rusyalı Yahudilerin organizasyonları gayet tehlikeli ve güçlü. Bulaşmayın.

6. Meksika Kartelleri

[Resim: 33933_m.jpg]

Güney Amerika'da bu iş genelde çete sistemiyle yürüyor. Uyuşturucu ve kadın ticareti başlıca iş alanlarından. ABD'de yaklaşık 30.000 üyeleri var. Her mafyanın farklı farklı dövme çeşitleri var.

5. Yakuza (Japon Mafyası)

[Resim: 33938_m.jpg]

17. yüzyıldan beri süregelen köklü bir organizasyon. Üyeler serçe parmaklarını keserler. Bu sadakati ya da affedilmeyi simgeler. Dövmeler Yakuzalar için de önemlidir. Yasadışı göç, silah ve uyuşturucu ticareti, kadın tacirliği başlıca işlerindendir.

4. Çin Mafyası

[Resim: 33951_m.jpg]

Çalışma alanı en geniş mafya. Asya, Avrupa ve ABD'de faaliyetler gösterir. Hırsızlık, adam öldürme, adam kaçırma, uyuşturucu, kadın ticareti... Kısaca her alanda iş yaparlar. Üye sayıları oldukça fazladır.

3. Kolombiya Kartelleri

[Resim: 33952_m.jpg]

Güney Amerika ve ABD'de faaliyet gösterir. Altın çağlarını Escobar döneminde yaşamışlardır. Meksikalılara rakiptirler. Uyuşturucu işi neredeyse tek işidir. Diğer alanlarla çok fazla ilgilenmezler.

2. İtalyan Mafyası

[Resim: 33953_m.jpg]

Filmlere sıkça konu olan Sicilya'dan çıkma mafya. Amerika ve Avrupa'da etkileri büyüktür. En büyük ve güçlü mafyalar arasında zirveye oynar. Kendilerini çete değil aile olarak tanımlarlar.

1. Rus Mafyası

[Resim: 33954_m.jpg]

Dünya çapında 500.000 üyesi olan mafya grupları. En güçlü mafya olarak görülür. Asya, Avrupa, Afrika, kısacası dünyanın her yerinde iş yapar. Bir suç örgütünün el atabileceği her alanda çalışırlar. Çeteden çok ordu gibi hareket ederler.
[Resim: 1233869.png]
Youtube Kanalım: TIKLA /\  İnternet hızım: TIKLA
Cevapla


Hızlı Menü: