Hoşgeldin, Ziyaretçi:
Yada Üye Ol

Kayıt:

Kayıt olarak yeni konu açıp, yorum atabilirsiniz..
MafiaTurk Türkiyenin en büyük Mafia Ailesidir.
İyi bir kullanıcı olursanız, şirinleri görebilirsiniz.


Konuyu Takip Et

Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası

Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası

#1
Çevrimdışı Lunaci

 • Yönetici
 • Yorum:
  971
 • Konu:
  320
 • Kayıt:
  14.07.2013
 • Üye Sayısı
  1
 • Rep Puanı:
  45

 • Mafya deyince aklımıza Baba filmi geliyor. İtalyanlar tabii ki en popüler mafyalardan. Ancak, suç dünyasında farklı organizasyonlar da var. Faaliyet gösterdikleri ülkelerin korkulan adamları. Bazıları devletleri bile direkt etkileyebiliyor. İşte en güçlü mafyalar.
  10. Jamaika Mafyası
  fkC0BV5.jpg

  1950'lerde İngiltere'ye göç eden Jamaikalıların kurdukları mafya. Kendilerine "Yardies" deniyor. Birçok şiddet olayına karıştılar. Ada'daki diğer mafya gruplarına göre daha güçlüler. Uyuşturucu ve silah ticareti bunların elinde.
  9. Arnavut Mafyası

  HIQFixy.jpg

  Arnavutluk merkezli ancak işlerini Avrupa ve ABD'de yürüten mafya. 1980 yılından sonra yükselişe geçtiler. Ancak, iş yaptıkları bölgelerde ve sektörlerde rakipleri daha güçlü

  8. Sırp Mafyası

  33931_m.jpg

  Almanya, İngiltere, Fransa ve Amerika'da faaliyet gösteriyorlar. Uyuşturucunun yanında kaçakçılık, adam kaçırma ve kumar konularına da el atmışlar. Vozdovac, Surcin ve Zemun adlı üç adet büyük aile var. Bunlar kimi yerlerde birbirine düşman kimi yerlerde de ortak çalışıyorlar.

  7. Yahudi Mafyası

  33932_m.jpg

  Dünyanın birçok bölgesine yayılmış bir mafya. Diğer mafyalardan farkları ülkelerin yönetimleriyle de bağlantılar içerisinde olmaları. Özellikle Rusyalı Yahudilerin organizasyonları gayet tehlikeli ve güçlü. Bulaşmayın.

  6. Meksika Kartelleri

  33933_m.jpg

  Güney Amerika'da bu iş genelde çete sistemiyle yürüyor. Uyuşturucu ve kadın ticareti başlıca iş alanlarından. ABD'de yaklaşık 30.000 üyeleri var. Her mafyanın farklı farklı dövme çeşitleri var.

  5. Yakuza (Japon Mafyası)

  33938_m.jpg

  17. yüzyıldan beri süregelen köklü bir organizasyon. Üyeler serçe parmaklarını keserler. Bu sadakati ya da affedilmeyi simgeler. Dövmeler Yakuzalar için de önemlidir. Yasadışı göç, silah ve uyuşturucu ticareti, kadın tacirliği başlıca işlerindendir.

  4. Çin Mafyası

  33951_m.jpg

  Çalışma alanı en geniş mafya. Asya, Avrupa ve ABD'de faaliyetler gösterir. Hırsızlık, adam öldürme, adam kaçırma, uyuşturucu, kadın ticareti... Kısaca her alanda iş yaparlar. Üye sayıları oldukça fazladır.

  3. Kolombiya Kartelleri

  33952_m.jpg

  Güney Amerika ve ABD'de faaliyet gösterir. Altın çağlarını Escobar döneminde yaşamışlardır. Meksikalılara rakiptirler. Uyuşturucu işi neredeyse tek işidir. Diğer alanlarla çok fazla ilgilenmezler.

  2. İtalyan Mafyası

  33953_m.jpg

  Filmlere sıkça konu olan Sicilya'dan çıkma mafya. Amerika ve Avrupa'da etkileri büyüktür. En büyük ve güçlü mafyalar arasında zirveye oynar. Kendilerini çete değil aile olarak tanımlarlar.

  1. Rus Mafyası

  33954_m.jpg

  Dünya çapında 500.000 üyesi olan mafya grupları. En güçlü mafya olarak görülür. Asya, Avrupa, Afrika, kısacası dünyanın her yerinde iş yapar. Bir suç örgütünün el atabileceği her alanda çalışırlar. Çeteden çok ordu gibi hareket ederler.
  19559.png
  Youtube Kanalım: TIKLA /\  İnternet hızım: TIKLA


  Hızlı Menü:

  Konuyu Okuyanlar:

  1 Ziyaretçi

  Mafia 2 Online
  Z-TR Gaming
  Yandex.Metrica