Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeşilay’dan “İnternet Bağımlılığı” Uyarısı
#1
[Resim: yesilay-dan-internet-bagimliligi-uyarisi...zc=1&q=100]
Yeşilay Yalova Şubesi Başkanı Alaattin Bütkül, internet bağımlılığın son yıllarda en az madde bağımlılığı kadar tehlikeli bir hale geldiğini söyledi.
Yeşilay Yalova Şubesi Başkanı Alaattin Bütkül, internet bağımlılığın son yıllarda en az madde bağımlılığı kadar tehlikeli bir hale geldiğini söyledi.

İnternetin çağın ihtiyacı olduğunu, ancak sunduğu gençler arasında bağımlılığa sebep olduğunu dile getiren Yeşilay Başkanı Alaattin Bütkül, aileleri de bu konuda dikkatli olmaya çağırdı. Bütkül açıklamasında, “Hayatımıza girmesinin üzerinden uzun bir zaman geçmemesine rağmen, internet, kültür ve coğrafya farkı gözetmeksizin hızla yayılıyor. Bu yayılmanın hızlı olmasında ferdin biyolojik ve psikolojik özellikleri, sosyal çevre ve internetin özellikler etkili oluyor. İnternetin kullanıcısına sunduğu alternatifsiz imkanlar yeni bir bağımlılık türünü doğurmuştur. Hatta bu bağımlılık türü madde kullanımı gibi tehlikelidir. Bu bağımlılık toplum içinde sinsice yayılmaktadır. İnsanımızdan çaldığı zamanla beslenen bu canavar, ilk darbesini aile içi iletişime vurmaktadır. Zamanının çoğunu bilgisayar başında geçiren fertler ailesini ve arkadaşlarını ihmal etmeye başlıyor. İnternette harcadığı zaman sürekli artıyor ve kişi yanlış olduğunu bildiği halde kendisini durduramıyor. Bunun neticesinde dikkat eksikliği ve başarısızlıklar meydana geliyor. Nihayetinde ancak bilgisayar karşısında kendini iyi hisseden fert internet bağımlısı oluyor” dedi.
/0/]ALINTI
[Resim: 1233869.png]
Youtube Kanalım: TIKLA /\  İnternet hızım: TIKLA
Cevapla


Hızlı Menü: