Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türk Mafya Sedat Şahin
#1
[attachment=22]
Kütüğü, Samsun şehrinin Bafra ilçesine bağlı olan Sedat Şahin’in, ”Kısmetim 1” ve ”Luck S”deki uyuşturucunun sahiplerinden olduğu öne sürülen Osman Ayanoğlu’nun korumalığını yaptığı iddia edilmişti. Adı ilk olarak 1993 yılında Çağlayan’da bir arabanın içinde vurulan yakın adamları Cihan Kaplan ve Esabil Karataş’a yönelik suikastten sorumlu tuttuğu Hacı Çapan’ın öldürülmesi ile ünlendi. Gerçek adı Mehmet Nafi Çapan olan Hacı Çapan, 1996 yılından hastaneden taburcu olduğunda vurularak öldürülmüştü.
Sedat Şahin’in kardeşi Vedat Şahin, çok kısa sürece önce kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından kurşunlanarak hayatını kaybetti.

Mafya dünyasının ünlü isimlerinden olan Sedat Şahin; soygun, haraç alma gibi olaylarında aralarında bulunduğu üç farklı suçtan gıyabi tutuklu olarak uzun zaman arandı. Hakkında Bursa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilmiş 6 yıl 11 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Sedat Şahin’in, zamanında Alaattin Çakıcı tarafından desteklendiği yeraltı dünyasınca bilinmektedir.

Almanya’da güvenlik ekipleri tarafından ortaklaşa yürütülen operasyonlar ile Berlin şehrinde bulunan ve yeni doğum yapan eşi Buket Erener’in ziyaretine gittiği sırada 22 Eylül 1998 yılında sahte İtalyan pasaportuyla ve diğer sahte belgeleriyle kıskıvrak yakalandı.

Ünlü mafya babası Şahin, 10 Nisan 2000 yılında Türk İnterpol görevlilerinin gözetimi altında uçak ile ülkemize getirildi. Sedat Şahin, 11 Nisan 2000‘de hakkında İstanbul DGM’nin verdiği ”Cürüm işlemek amacıyla teşekkül oluşturmak” suçundan gıyabi tutukluluğu vicahiye çevrildi. Bu kararla tutuklanan Sedat Şahin, Bafra ilçesinde ”sahtecilik” suçundan yargılanarak aldığı 3 yıl, Bursa’da ”adam yaralamaya azmettirmek” suçundan aldığı 6 yıl 12 aylık kesinleşmiş hapis cezası sebebiyle Niğde cezaevi’ne gönderildi.
Sedat Şahin ve yeraltı dünyasının sözü geçen mafyalarından Alaattin Çakıcı’nın geçmişe dayanan dostluklarının bozulmasına neden olan karşılıklı kötü söylemler ve demeçler bir süre medyada yer aldı.
Sedat Şahin’in adı gündeme son olarak Saral ailesiyle beraber geldi. Şahin ve Saral aileleri arasında ilk çatışma polis kayıtlarına göre şöyle gelişti; Saral’ın mafya elemanı elemanı Mert Altan Sarıyıldız ile Sedat Şahin’in yeğeni Zekeriya Kocaman aralarında anlık başlayan bir tartışma sonucu silahlı çatışmaya girdiler. Sarıyıldız’ın açtığı ateş sonucu Kocaman’ın vücudu felç olur. Şahin bundan patron Saral’ı sorumlu tutar. Aralarında yapılan görüşmelerde Saral bunu kabul etmez, ancak tetikçi Mert Altan Sarıyıldız ile birlikte İtalya’ya gider. Orada yakalanarak tutuklanır. Tahliye olduktan sonra da İtalya’nın Roma kentinde sokak ortasında Şahin’in adamlarınca 31 Ocak 2005′te acımasızca infaz edilir. Şahin’in elemanları ile yaptığı şifreli telefon konuşmalarında, Saral’ın öldürülmesi için ”Vatandaşın ciğeri lazım!” dediği, öldürüldüğünü duyunca da ”Sigarayı bıraktırdım…” ifadesini kullandığı iddia ediliyor.

Bu olayları titizlikle soruşturan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın emriyle başlayan ”Sahra Operasyonu” nda, Sedat Şahin’in de aralarında bulunduğu tam tamına elli üç (53) kişi kısa sürede yakalandı. Bu kişilerden yirmi’si (20) tutuklandı. Telefon dinlemelerindeki şifreler çözülünce Şahin’in emri ile Hüseyin Saral’ın öldürüldüğü iddianamede yer aldı. Sedat Şahin için tam üç kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Saral ailesi ile, Sedat Şahin ve adamları arasında yaşanan bu uzun süren gerginliğin sonucu olarak birçok karşılıklı çatışma meydana gelmiştir. Son olarak araya yeraltı dünyasının tanınan isimlerinden Sami Hoştan’ın girmesiyle, iki taraf zorda olsa barıştırıldı.

2005 yılının Mart ayında tahliye edilen ünlü mafya Sedat Şahin, bir gün sonra İstanbul’da düzenlenen operasyonlar sonucu otuz (30) adamıyla birlikte yeniden gözaltına alınmıştır. Sedat Şahin, Kadıköy ilçesinde bir ofisin kurşunlanması, bir kişinin öldürülmesi ve silahlı çatışmaya girilmesi olaylarından suçlanarak, bir çok ünlü mafya babasının bulunduğu; Koaceli’deki Kandıra F tipi cezaevi’nin yolunu tuttu. Sedat Şahin 2011 yılında tekrar serbest bırakıldı. Serbest bırakıldığında tam 50 araçla konvoy yapılmıştır.

[Resim: 1233869.png]
Youtube Kanalım: TIKLA /\  İnternet hızım: TIKLA
Cevapla
#2
Hemşerim olur tanıyorumda kendisini bafradaki babasının evinide biliyorum
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  |MAFYA| - Sedat Peker Mafyaları Anlatıyor ByLunaci 0 3,125 25.02.2015, Saat:18:20
Son Yorum: ByLunaci
  |MAFYA| - SEDAT PEKER ByLunaci 2 4,441 11.01.2015, Saat:14:50
Son Yorum: Omerta'sMan

Hızlı Menü: