Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
New Orleans ve 1968 Olaylari
#1
[Resim: MLE4k2.gif]
New OrleansAmerika Birleşik Devletleri'nin Louisiana eyâletinin en büyük şehridir. Meksika körfezi ile Pontchartrain gölü arasında yer alan dünyanın en hareketli liman şehirlerinden biri olarak kabul edilir.

"Big Easy" ve körfezin şehri bir hilal gibi bölmesi nedeni ile "Cresent City" olarak da adlandırılır. Öte yandan şehrin en meşhur takma isimlerinden biri de "New Orleans"ın başharfleri ve "Louisiana Eyaleti"nin kısaltması ile oluşturulan NOLA'dır.
Çok kültürlü geçmişi, mutfağı, müziğin özellikle jazz ve Blues'un başkenti oluşu ile tam bir cazibe merkezidir. Amerika Birleşik Devletlerinin en turistik ve eğlenceli şehirlerinin başında gelir.
Mississipi Nehrini, Pontchartrain Gölüne bağlamak amacı ile açmaya çalıştıkları kanal hiçbir zaman hayata geçirilememiş ancak daha sonra bu kanalın yapılmak istendiği yer şehrin en büyük iki caddesinden biri olan Canal Street olmuştur. Canal street'i enlemesine kesen diğer önemli ve meşhur caddesi ise Bourbon street'tir.2005'te yaşanan Katrina Kasırgası kentte büyük yıkıma yol açtı.
[Resim: D4Mq71.jpg]
Fransız İhtilali’nden sonra en önemli olaylar olarak geçer ve bu olaylar ile birlikte dünyada birçok ülkede bazı ayaklanmalar yaşanır o yıllarda. New  Orleans‘ta bu isyanlardan nasibini almış bir devletin sınırları içerisindedir. O dönemlerde isyanlar genellikle ırkçı söylemler üzerinedir. Ten rengine göre ayırımcılığın başladığı o yıllarda insanlar yemek yedikleri yerleri, çalıştıkları yerleri hatta tuvaletleri bile ayırmışlardı.

Tam bu yıllarda birde hükümetin Vietnam politikası halkın arasında büyük gerginlik oluşturuyordu. Burda bir takım güçlü insanların kendi imparatorluklarını ilan etmelerine olanak sağladı. O yıllarda Afrikalı Amerikan vatandaşlarının daha iyi bir yaşam hak ettiğini düşünen bir adam vardı. Martin Luther King ırkçılığa karşı verdiği mücadelede Amerikan yurttaş hakları savunucusu ve önderi olmuştu. Nitekim yine 1968 yılında öldürüldü.

Böyle karışık bir ortamda uyuşturucu, fuhuş ticareti yapan baronların işleri dahada kolaylaştı. Hükümetin isyancılarla ve ırkçılıkla verdiği mücadeleden yararlanan İtalyan ve diğer mafya ailelerinin yepyeni bir dönemini de Amerikan halkına yaşattı. Mafia 3‘ün hikayesi de bu döneme denk geldiği için gerçekten çok şanslıyız. O dönemleri tekrar yaşayacağımız için bilmediklerimizi öğreneceğiz ve yaşanan dramalardan tekrar ders çıkaracağız...

Kaynaklar:MafiaDestek - Wikipedia
[Resim: 1233869.png]
Youtube Kanalım: TIKLA /\  İnternet hızım: TIKLA
Cevapla
#2
oyun haritası olarak çok güzel bir yer
                                        Değmez hiç kimse için çabalamaya...
                                                                           
Bul
Cevapla
#3
Şu son zamanlarda güzel bişeyler olacağına inanıyorum ben.
[Resim: 1233869.png]
Youtube Kanalım: TIKLA /\  İnternet hızım: TIKLA
Cevapla
#4
Eğer dönemi gerçeğe uygun ve etkileyici bir şekilde aktarabilirse ve bunu harika bir senaryo ile yapabilirse en azından Mafia 2'den daha iyi bir oyun olur. Mafia 1 kadar iyi yada Mafia 1'den daha iyi olacağını sanmıyorum.
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mafia 3 Neden 1968 Yılında Geçiyor ? ByLunaci 1 4,257 31.12.2015, Saat:14:32
Son Yorum: Alone

Hızlı Menü: