Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mafia 3 Neden 1968 Yılında Geçiyor ?
#1
Mafia 1920 ve 30lu yıllarda geçmişti. Mafia 2‘de 1940 ve 50’li yıllara denk gelmişti. Mafia 3neden özellikle 1968 yılını konu alıyor hiç düşündünüz mü ? Google‘a 1968 yazsanız eminim çok önemli bilgilerle karşılaşırsınız. Bu bilgilerden en önemlisi Fransa’da başlayan gençlik isyanlarıdır.
[Resim: bJLD2Y.jpg]
Fransız İhtilali’nden sonra en önemli olaylar olarak geçer ve bu olaylar ile birlikte dünyada birçok ülkede bazı ayaklanmalar yaşanır o yıllarda. New  Orleans‘ta bu isyanlardan nasibini almış bir devletin sınırları içerisindedir. O dönemlerde isyanlar genellikle ırkçı söylemler üzerinedir. Ten rengine göre ayırımcılığın başladığı o yıllarda insanlar yemek yedikleri yerleri, çalıştıkları yerleri hatta tuvaletleri bile ayırmışlardı.

Tam bu yıllarda birde hükümetin Vietnam politikası halkın arasında büyük gerginlik oluşturuyordu. Burda bir takım güçlü insanların kendi imparatorluklarını ilan etmelerine olanak sağladı. O yıllarda Afrikalı Amerikan vatandaşlarının daha iyi bir yaşam hak ettiğini düşünen bir adam vardı. Martin Luther King ırkçılığa karşı verdiği mücadelede Amerikan yurttaş hakları savunucusu ve önderi olmuştu. Nitekim yine 1968 yılında öldürüldü.
Böyle karışık bir ortamda uyuşturucu, fuhuş ticareti yapan baronların işleri dahada kolaylaştı. Hükümetin isyancılarla ve ırkçılıkla verdiği mücadeleden yararlanan İtalyan ve diğer mafya ailelerinin yepyeni bir dönemini de Amerikan halkına yaşattı. Mafia 3‘ün hikayesi de bu döneme denk geldiği için gerçekten çok şanslıyız. O dönemleri tekrar yaşayacağımız için bilmediklerimizi öğreneceğiz ve yaşanan dramalardan tekrar ders çıkaracağız..


Makaleyi Hazırlayan:MafiaDestek
[Resim: 1233869.png]
Youtube Kanalım: TIKLA /\  İnternet hızım: TIKLA
Cevapla
#2
güzel bir konu olmuş bekliyoruz bakalım oyunu
                                        Değmez hiç kimse için çabalamaya...
                                                                           
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  New Orleans ve 1968 Olaylari ByLunaci 3 5,031 01.01.2016, Saat:14:55
Son Yorum: Mafiaruhu

Hızlı Menü: