Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Al Capone Kimdir?
#1
[Resim: al-capone-kimdir-1-1078x516.jpg]

Alphonse Capone (Kısaca: Al Capone), 17 Ocak 1899 tarihinde Amerika’nın New York kentinde dünyaya geldi. İtalyan asıllı Amerikalı mafya lideridir. Chicago Outfit’e tam tamına 7 yıl liderlik yapmıştır.
[Resim: Al-Capone.png]
Amerikan ekonomisinin zor günler yaşadığı 1930′larda güç kazanmaya başlayan Al Capone, dönemin yasakları ve bu yasakların doğurduğu fırsatları son derece profesyonel yöntemlerle karşılamış, böylece hem maddi hem de politik güçlerini artırmıştır.

1930 Büyük Buhran yıllarında neredeyse hükümet sahibi olan ünlü gangster ve mafya babası Al Capone, suç işlemeye çocukken başladığını şu sözlerle açıklamıştır;

”Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrı’ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı’nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı’ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.”

[Resim: images?q=tbn:ANd9GcRWATXiOUi6YmY6HSu3o6p...wUzpYjTRyA]
Al Capone’un işlediği en kanlı olay rakibi Bugs Moran çetesinden silahsız 6 kişiyi ve bir ziyaretçisini, polis kiyafeti giymiş adamlarına duvara dizerek öldürttüğü, meşhur ”Sevgililer Günü Katliamı” dır. Kartvizitinde ”İkinci el mobilya satıcısı” yazan Al Capone, 17 Mayıs 1929′da ruhsatsız silah taşımaktan 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İşlediği diğer suçlardan dolayı bir türlü yakalanamayan Al Capone, vergi kaçakçılığından 22 Ekim 1931 tarihinde 11 yıl hapis cezası aldı ve Alcatraz Hapisanesi’ne girdi. Hapisaneden çıktıktan sonra 1947 senesinde öldü.

Alcatraz Hapisanesindeki şartlar sebebiyle çok sert bir insandan oldukça yumuşak bir insana dönüştü. Bu yüzden hapisaneden sonra Chicago Outfit’in başına yeniden geçemedi ve ölümüne kadar Florida’da 25 Ocak 1947 yılına kadar yani ölene kadar sakin bir hayat yaşadığı bilinmektedir.
Bul
Cevapla
#2
Vay la adamın kellesine 10.000$
Bul
Cevapla
#3
Bütün Chicago'yu haraca ve maaşa bağlayan birisi için çok saçma bir ilan Smile
Bul
Cevapla
#4
Büyük mafyalardanmış.
[Resim: 1233869.png]
Youtube Kanalım: TIKLA /\  İnternet hızım: TIKLA
Cevapla


Hızlı Menü:

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1017 - Can't find file: './mafiatur_forumdb/mybb_threadviews.MYI' (errno: 2 "No such file or directory")
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('208')

If you're a visitor of this website, please wait a few minutes and try again. If this problem persists, please contact the site owner.

If you are the site owner, please check the MyBB Documentation for help resolving common issues, or get technical help on the MyBB Community Forums.